Epic Games, Rocket League’i Satın Aldı Yorum yazEpic Games, Rocket League’in geliştirici stüdyosu Psyonix’in aileye katıldığını duyurdu.

Rocket League geliştirici stüdyosu Psyonix,  Epic Games tarafından satın alınıyor. Basın açıklamasına göre, anlaşma en geç Haziran başında tamamlanmış olacak.

Psyonix, Rocket League sayfasından aşağıdaki açıklamada bulundu:

“Rocket League, her zaman topluluk tarafından yönlendirilen bir oyun olmuş ve olacaktır. Şimdi güçlerimizi Epic ile birleştirerek, oyuncularımıza daha da iyi ve büyük hizmetler verebileceğiz.

Kısa vadede pek bir değişiklik olmayacak. Rocket League’i sık sık yeni özellikler, yeni içerikler, yeni oyun metotlarıyla güncelleyeceğiz. Uzun vadede, oyunu Epic Games Mağazasına getirmeyi ve ilişkilerimizi güçlendirmek adına oyunu daha önce olmadığı kadar büyütmeyi umuyoruz.

Rocket League’i yeni kitlelere, daha büyük destekle ulaştırmanın iki taraf için de kazançlı bir iş olduğuna inanıyoruz.”

Epic Games bünyesi altında bulunmanın, potansiyel erişim ve kaynakların artması sayesinde oyunun espor tarafına da pozitif ivme vereceği belirtildi.

Psyonix’in San Diego’daki ana merkezinde 132 çalışanı bulunmakta ve satın alımın tamamlanmasının ardından bu sayının da artması bekleniyor.

Oyunun PC versiyonunun Epic Games mağazasına çıkışı ise 2019 sonunda olacak. O zamana kadar Steam mağazası‘nda bulunmaya devam edecek. Daha sonra ise Steam Mağazasından kaldırılacak. Ancak oyunu satın almış olanların hesabında oyun bulunmaya devam edecek. Psyonix takımı, oyunu Steam’den oynamaya devam edecek olanlar için de oyunu güncellemeye devam edecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir